14 maja odbyło się spotkanie online z prorektor ds. studentów i jakości kształcenia. Prof. Jolanta Choińska-Mika odpowiadała na pytania społeczności uniwersyteckiej na temat ostatnich zmian wprowadzonych na Uniwersytecie, m.in. znowelizowanego kalendarza akademickiego, możliwości przeprowadzania zaliczeń w trybie zdalnym oraz kwestii związanych z organizacją egzaminów językowych.

 

Znowelizowany kalendarz akademicki, możliwość przeprowadzania zaliczeń w trybie zdalnym czy organizacja egzaminów językowych, to niektóre ze zmian wprowadzonych na Uniwersytecie w związku z pandemią koronawirusa. 14 maja odbyło się spotkanie online, podczas którego prorektor UW ds. studentów i jakości kształcenia omawiała szczegółowo nowe rozwiązania.

 

 

Pani prorektor odpowiadała na pytania członków społeczności akademickiej, podkreślając konieczność zastosowania elastycznych rozwiązań związanych z nadzwyczajną sytuacją. Prof. Jolanta Choińska-Mika poruszyła kwestie dotyczące m.in.:

 

powrotu na uczelnię do końca roku akademickiego:

 

Po 25 maja możliwe będzie „odmrażanie” uniwersytetu, ale będziemy to robić bardzo ostrożnie i powoli. Będziemy starać się ograniczać przemieszczanie się, pojawianie się studentów w dużych grupach. Będą wdrażane tylko te zajęcia, które nie mogły się odbyć online.

harmonogramu sesji:

Postanowiliśmy umożliwić indywidualizację sesji egzaminacyjnej. Szczegółowy harmonogram sesji będzie zależny od tego, w jakim stadium realizacji programu jest dany kierunek studiów. W drugiej połowie maja powstaną harmonogramy sesji w poszczególnych jednostkach.

udziału studentów w egzaminach zdalnych:

Studenci, którzy mogą mieć problemy techniczne związane z uczestniczeniem w egzaminie, powinni niezwłocznie zgłosić ten problem kierownikom jednostek dydaktycznych.

egzaminów językowych:

Trwają prace nad szczegółowym harmonogramem i formą zaliczenia egzaminów językowych. Szczegółowe informacje w tej sprawie pojawią się do 25 maja.

rekrutacji:

Harmonogram rekrutacji na studia zostanie dostosowany do wyników matur. Przewidujemy, że rekrutacja odbędzie się w terminach sierpniowo-wrześniowych.

 

Spotkanie było transmitowane w polskiej i angielskiej wersji językowej (z tłumaczeniem symultanicznym). Zapis spotkania w wersji polskiej znajduje się na stronie UW na Facebooku. Wersja angielska nagrania dostępna jest na profilu UW na YouTube: https://www.youtube.com/watch

Zapis spotkania >>