Rozpoczęły się zapisy do Szkoły Edukacji PAFW i UW. To propozycja dla osób, które chcą zostać skutecznymi nauczycielami języka polskiego lub matematyki. Rekrutacja trwa do 2 kwietnia.

Ponad 300 godzin praktyk w szkołach, rok nauki pod okiem doświadczonych nauczycieli, wsparcie tutora, zajęcia w małych grupach, kurs dydaktyki i kompetencji wychowawczych – tak w skrócie wyglądają studia w Szkole Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Dzienne i bezpłatne studia podyplomowe

To jedyne w Polsce dzienne i bezpłatne studia podyplomowe dla polonistów i matematyków (oraz osób po kierunkach pokrewnych do matematyki). Łączą teorię akademicką z całoroczną praktyką w szkołach, wykorzystują metody stosowane w najlepszych centrach kształcenia nauczycieli na świecie, m.in. Teachers College Columbia University.

 

Studia trwają 10 miesięcy. Każdego dnia studenci odbywają praktyki w szkołach: obserwują, współprowadzą i samodzielnie prowadzą lekcje, uczestniczą w radach pedagogicznych czy zebraniach z rodzicami. Popołudniami doświadczenia szkolne omawiają na zajęciach akademickich.

 

Studenci mogą ubiegać się o przyznanie stypendium (do 2 tys. zł miesięcznie) oraz miejsce w akademiku Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Dla kogo?

Do Szkoły Edukacji mogą aplikować studenci i absolwenci filologii polskiej lub matematyki (studia magisterskie i licencjackie) oraz kandydaci, którzy ukończyli studia magisterskie na kierunku pokrewnym do matematyki, np. fizykę. To także propozycja dla nauczycieli języka polskiego i matematyki, których staż pracy w zawodzie nie przekracza 10 lat.

 

Ważne terminy

Rekrutacja trwa od 5 lutego do 2 kwietnia. Żeby wziąć w niej udział należy wypełnić formularz rejestracyjny, który znajduje się na stronie www.szkolaedukacji.pl. Osoby, które przejdą pierwszy etap rekrutacji, zostaną zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne, które odbędą się od 16 do 27 kwietnia w Warszawie. W przypadku wolnych miejsc zostanie uruchomiona druga tura naboru. Na kandydatów czeka 60 miejsc (30 dla polonistów, 30 dla matematyków).

 

Więcej informacji znajduje się na stronie www.szkolaedukacji.pl