Na początku października ukaże się jesienne wydanie pisma uczelni „UW”, a w nim tekst naszego stałego współpracownika, dr. Roberta Gawkowskiego. Artykuł o uniwersyteckiej bazie turystycznej stworzonej niegdyś w Karpatach to zapowiedź książki pt. „Akademicki Sport XX-wiecznej Warszawy”. Jej promocja odbędzie się 27 września w Pałacu Kazimierzowskim.

Dr Robert Gawkowski jest doktorem historii, pracownikiem naukowym Archiwum UW, varsavianistą. Na studiach trenował lekkoatletykę, a w latach 1994-2001 pełnił funkcję prezesa AZS UW. W swoim dorobku ma liczne prace badawcze dotyczące głównie historii sportu oraz dziejów UW. Jest również członkiem Zarządu Towarzystwa Miłośników Historii. Za swoją działalność został wyróżniony kilkoma nagrodami historycznymi, w tym KLIO (w 2014 roku).

27 września (piątek) odbędzie się promocja jego książki zatytułowanej „Akademicki Sport XX-wiecznej Warszawy”. Monografia ta stanowi ważne uzupełnienie literatury poświęconej historii AZS i akademickiego sportu w stolicy. Publikacja jest wynikiem wieloletnich badań dr. Gawkowskiego, w tym dokumentów dotyczących działalności AZS Warszawa z 1949 r. i lat 50. Zawiera wiele cennych informacji o klubach sportowych Warszawy oraz bogatą ikonografię obejmującą lata 1916-2000.

Promocja książki odbędzie się 27 września o godz. 18.00 w Sali im. J. Brudzińskiego w Pałacu Kazimierzowskim na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu 26/28. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej AZS Warszawa.