Prawie 700 książek naukowych i dydaktycznych oraz czasopism Wydawnictw Uniwersytetu Warszawskiego jest dostępnych jako e-booki. Od roku WUW publikuje książki w kilku formatach. Teraz wybrane pozycje w wersjach na czytniki i w wersji papierowej można kupić ze zniżką 30%.

Rabat obowiązuje na 65 książek drukowanych i 30 e-booków. W każdym tygodniu do księgarni WUW trafia kilka kolejnych publikacji w formatach elektronicznych.

 

Do dziś w WUW ukazały się 662 książki w formacie pdf, 54 – epub oraz 54 – mobi, w tym 20 jest dostępnych wyłącznie w wersji elektronicznej.

 

W ostatnich 6. miesiącach najlepiej sprzedawały się e-booki WUW:

Książki wydane przed 2015 rokiem można kupić na nośnikach elektronicznych za 10 zł, wydane po 2015 roku – ze zniżką w wysokości 20% od ceny wersji papierowej.

 

Niektóre publikacje można pobrać za darmo. W otwartym dostępie Wydawnictwa UW opublikowały 26 pozycji w formacie pdf, w tym 14 w formatach mobi i epub.

 

Sprzedaż e-booków odbywa się w księgarni internetowej WUW na www.wuw.pl i na innych portalach internetowych. W 2018 roku Wydawnictwa planują rozpocząć ich sprzedaż zagraniczną.