Studenci i doktoranci Uniwersytetu Warszawskiego mogą wziąć udział w kursach organizowanych przez uczelnie Sojuszu 4EU+ w semestrze letnim 2023/2024. Trwa rejestracja na zajęcia Uniwersytetu w Heidelbergu, Uniwersytetu Sorbońskiego, Uniwersytetu Genewskiego, Uniwersytetu Karola i Uniwersytetu w Mediolanie.

W semestrze letnim 2023/2024 uczelnie Sojuszu 4EU+ po raz kolejny uruchomią kursy w formie online lub hybrydowej dla studentów i doktorantów wszystkich ośmiu uniwersytetów członkowskich. Oferta zajęć będzie publikowana stopniowo, zgodnie z kalendarzami akademickimi poszczególnych instytucji.

Zajęcia w Heidelbergu i na Sorbonie

Do 1 lutego można się zapisać na zajęcia dotyczące układu krążenia organizowane przez Uniwersytet w Heidelbergu (więcej informacji na Portalu Studenta 4EU+).

Na Uniwersytecie Sorbońskim do 31 lipca można się zapisać na kurs o sztucznej inteligencji (Thinking AI: Bringing together ethical, legal and social aspects of AI).

Więcej informacji znajduje się w Portalu Studenta 4EU+ >>

Zajęcia w Pradze

Do 5 lutego można się zapisać na trzydzieści dziewięć kursów oferowanych przez Uniwersytet Karola. Zajęcia dotyczą m.in. praw człowieka i medycyny, historii myśli ekonomicznej, chemii w rzeczywistości wirtualnej czy świata telewizji.

Większość zajęć prowadzona jest w języku angielskim, część w języku czeskim.

Więcej informacji znajduje się w Portalu Studenta 4EU+ >>

Zajęcia Uniwersytetu Genewskiego

Uniwersytet Genewski otworzył rejestrację na trzy kursy. Dotyczą one  procesów poznawczych, problematyki dyplomacji wielostronnej oraz krytycznego myślenia w erze informacyjnej.

Większość zajęć prowadzona jest w języku angielskim, część w języku francuskim.

Rejestracja na kursy trwa do 1 lutego 2024 roku.

Więcej informacji o kursach i zasadach rejestracji znajduje się w Portalu Studenta 4EU+ >>

Zajęcia w Mediolanie

Uniwersytet w Mediolanie oferuje czternaście kursów. Zajęcia dotyczą m.in. praw człowieka i prawa humanitarnego, europejskiego prawa pracy, globalizacji i różnorodności kulturowej czy zaawansowanej biotechnologii komórek roślinnych.

Większość zajęć prowadzona jest w języku angielskim, część w języku włoskim.

Rejestracja na większość kursów trwa do 10 lutego.