Od 1 do 2 marca na Uniwersytecie Warszawskim odbywają się Językowe Targi Pracy. Wydarzenie skierowane jest do studentów i absolwentów kierunków językowych z UW. W trakcie targów odbędą się też warsztaty dotyczące tematów związanych z aplikowaniem o pracę.

Językowe Tragi Pracy mają na celu wsparcie studentów i absolwentów kierunków językowych w lepszym rozumieniu trendów występujących na rynku pracy, a także umożliwiają nawiązanie kontaktów z potencjalnymi pracodawcami. Jednocześnie będzie to okazja dla osób studiujących na UW, aby pokazać swoim przyszłym pracodawcom własne możliwości, aspiracje oraz potrzeby.

Podczas targów swoją ofertę staży i praktyk zaprezentuje kilkanaście podmiotów działających w branżach: doradztwa biznesowego i audytu, finansów, medycyny, logistyki i spedycji, obsługi klienta, urządzeń i produktów codziennego użytku, rekrutacji, a także bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego kraju.

W trakcie dwóch dni targów studenci i absolwenci będą mogli wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez wystawców. Tematyka tych spotkań będzie dotyczyć umiejętności ważnych podczas ubiegania się o pracę (rozmowa kwalifikacyjna, przygotowywanie dokumentów rekrutacyjnych), specyfiki pracy z językami obcymi w wybranej branży oraz budowania swojej zawodowej przyszłości (komunikacja interkulturowa, łączenie pracy ze studiami). Warsztaty odbędą się w języku polskim, angielskim i niemieckim.

Drugiego dnia targów (czwartek) uczestnicy będą mogli zapoznać się z ofertą firm i porozmawiać z ich przedstawicielami w ramach strefy wystawowej. Ponadto, swoją ofertę dydaktyczną i szkoleniową zaprezentują jednostki Uniwersytetu Warszawskiego: Biuro Karier, Inkubator UW, Wydział Lingwistyki Stosowanej, Wydział Neofilologii i Wydział Orientalistyczny.

Językowe Targi Pracy są rezultatem kilkuletniej współpracy pomiędzy Biurem Karier oraz Wydziałem Lingwistyki Stosowanej. Organizatorami targów są Biuro Karier UW oraz inicjatywa „Studenci lingwistyki stosowanej na rynku pracy”.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie Biura Karier.

Językowe Targi Pracy odbędą się w dniach 1-2 marca w budynku wydziałów Lingwistyki Stosowanej oraz Neofilologii UW (ul. Dobra 55).

Dzień 1 – Warsztaty

Warsztaty będą prowadzone w auli multimedialnej 0.410 na parterze oraz w sali konferencyjnej 1.450 na I piętrze (najbliższe wejście do budynku jest zlokalizowane od ul. Browarnej).

Plan warsztatów oraz formularze rejestracyjne na poszczególne spotkania są dostępne pod adresem: https://biurokarier.uw.edu.pl/warsztaty/.

Dzień 2 – Warsztaty i spotkania z wystawcami

Stoiska wystawców będą dostępne w czwartek w godzinach 10.00-15.30 na Dziedzińcu Australijskim oraz w przestrzeni dookoła żółtych schodów na I piętrze.