„Jedna na milion? To nie znaczy, że nie istnieje” – takie hasło przyświeca organizatorom IV Dnia Chorób Rzadkich na Wydziale Biologii UW, które odbędzie się 28 lutego. Wydarzenie jest skierowane przede wszystkim do uczniów szkół średnich i młodych dorosłych, ale też do wszystkich osób zainteresowanych tematyką chorób rzadkich.

W programie przewidziane są wykłady popularnonaukowe specjalistów zajmujących się chorobami rzadkimi, naukowców, lekarzy, ale także samych pacjentów. Okazją do sprawdzenia swojej wiedzy będzie quiz. Najwcześniej zarejestrowani uczestnicy będą mogli wziąć też udział w warsztatach laboratoryjnych poprowadzonych przez Koło Naukowe Biologii Molekularnej oraz BioCentrum Edukacji Naukowej.

– Naszym głównym celem jest podniesienie świadomości społecznej na temat chorób rzadkich. Chcielibyśmy pokazać, że choroby rzadkie są takie tylko z nazwy, a prawdopodobieństwo spotkania na swojej drodze „Zebry” jest bardzo duże – mówi jedna z organizatorek wydarzenia, dodając: – Jest to jeden z globalnych problemów, który wymaga naszych działań, a organizowane przez nas wydarzenie doskonale wpisuje się w misję ogólnoświatowych obchodów Dnia Chorób Rzadkich.

Rejestracja na IV Dzień Chorób Rzadkich na Wydziale Biologii UW została już zamknięta, jednak w dniu wydarzenia dostępna będzie transmisja na żywo na Facebooku.