Rozpoczyna się druga edycja bezpłatnych seminariów Sojuszu 4EU+ dotyczących Otwartej Nauki. Studenci, doktoranci, pracownicy akademiccy i wszyscy zainteresowani takimi kwestiami, jak Strategia Zachowania Praw Autorskich, licencja otwarta, poszukiwanie artykułów w otwartym dostępie mogą wziąć udział w spotkaniach online. Pierwsze zajęcia odbędą się 22 lutego.

W cyklu seminariów „Open for you! An introduction series to Open Science II (2023)” odbędzie się 9 spotkań organizowanych w formie wideokonferencji. Będą one dotyczyły różnych aspektów Otwartej Nauki (Open Science), m.in.:

  • otwartego dostępu i otwartej licencji;
  • drapieżnych wydawców;
  • preprintów i otwartych recenzji naukowych.

Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim przez ekspertów z uczelni członkowskich Sojuszu 4EU+ i innych organizacji. UW reprezentować będzie dr Zuzanna Wiorogórska z Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii i Biblioteki Uniwersyteckiej (temat warsztatu: „Predatory Publishers and Identity Fraud – How to Identify Dubious Providers”).

Zajęcia są skierowane do doktorantów, naukowców i wszystkich zainteresowanych tematyką Open Science. Formularze rejestracyjne na każdy z warsztatów oraz dane kontaktowe ws. zajęć znajdują się na stronie 4EU+ >>

 

Pierwsze zajęcia odbędą się 22 lutego.