70 stoisk przygotowanych przez wydziały i jednostki UW, ponad 5,8 tys. odwiedzających i przeszło 5 tys. wiadomości na czacie – to statystyki tegorocznego Dnia Otwartego UW Online. Kandydaci na studia na UW mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni, zasadami rekrutacji czy porozmawiać ze studentami i wykładowcami.

24 kwietnia w godz. od 10.00 do 16.00 na platformie dzienotwarty.uw.edu.pl odbył się Dzień Otwarty na Uniwersytecie Warszawskim – jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń uczelni. Wydarzenie otworzył prof. Sławomir Żółtek, prorektor UW ds. studentów i jakości kształcenia.

 „Tworzymy przyszłość” to hasło, pod jakim odbywa się tegoroczny Dzień Otwarty Uniwersytetu. Jestem pewien, że oferta dydaktyczna Uniwersytetu Warszawskiego pomoże Państwu zadbać o swoją przyszłość. Nasz Uniwersytet od lat uznawany za najlepszą polską uczelnię. Naprawdę wiemy, jak stwarzać ambitnej i zdolnej młodzieży warunki do rozwoju i jak kształcić, patrząc w  przyszłość – powiedział podczas wydarzenia prof. Sławomir Żółtek, prorektor UW ds. studentów i jakości kształcenia.

Wirtualne stoiska

Kandydaci na studia mogli wirtualnie odwiedzić stoiska przygotowane przez pracowników wydziałów i jednostek, organizacji studenckich oraz biur administracji zajmujących się obsługą studentów. Według danych statystycznych platformy, najbardziej popularne były stoiska Biura ds. Rekrutacji (904 odwiedziny), Wydziału Prawa i Administarcji (473), Welcome Pointu (452), Wydziału Psychologii (411) i Wydziału Neofilologii (405).

 

Prezentacja Biura ds. Rekrutacji (pdf)>>

Prezentacja Biura Współpracy z Zagranicą (pdf) >>

Prezentacja dotycząca programu Erasmus (pdf) >>

Prezentacja na temat form wsparcia socjalnego na UW (pdf) >>

Prezentacja Samorządu Studentów (pdf) >>

Prezentacja Biura Karier (pdf) >>

 

Uczestnicy Dnia Otwartego UW mieli dostęp do materiałów rekrutacyjnych przygotowanych przez jednostki, mogli porozmawiać na czacie z przedstawicielami danej jednostki, wykładowcami i studentami czy wziąć udział w spotkaniach online (np. na platformach Zoom czy Google Meet).

 

Niektóre jednostki przygotowały lekcje pokazowe (np. z języka arabskiego, japońskiego, łotewskiego czy rosyjskiego), quizy (np. klimatyczny czy fizyczny), a także warsztaty, m.in. dotyczące sztucznej inteligencji „Co Sztuczna Inteligencja umie, a czego jeszcze nie? O rozumieniu języka, wizji komputerowej i innych dziedzinach”.

 

Podczas Dnia Otwartego zaprezentowany został cykl „Otwartych czwartków” – spotkań z licealistami (w ostatni czwartek miesiąca), podczas których poruszane są tematy związane z procesem rekrutacyjnym, ofertą edukacyjną uczelni, projektami badawczymi, w które można się zaangażować, a także prezentowana jest historia uczelni.

Otwarte czwartki, przeszłość (pdf) >>

Otwarte czwartki, teraźniejszość (pdf) >>

Otwarte czwartki, przyszłość (pdf) >>

 

Swoją ofertę zaprezentowali również przedstawiciele Chóru Akademickiego UW, Zespołu Pieśni i Tańca „Warszawianka” czy Sojuszu 4EU+, którego członkiem jest Uniwersytet.