Kierunki prowadzone przez wydziały Zarządzania, Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii oraz Nauk Ekonomicznych zostały uznane za jedne z lepszych w Europie Wschodniej w rankingu dziedzinowym Eduniversal.

Trzynaście kierunków i specjalności prowadzonych przez UW na poziomie magisterskim lub jako studia podyplomowe zostało sklasyfikowanych w rankingu Eduniversal Best Masters 2019. Są to studia prowadzone przez wydziały Zarządzania (WZ), Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii (WDiB) oraz Nauk Ekonomicznych (WNE). Jedenaście specjalności zajęło 1. miejsca w Europie Wschodniej. Jeden kierunek zajął 2. miejsce i również jeden uplasował się na miejscu 3. Wśród wysoko ocenionych kierunków są prestiżowe studia MBA, kierunki prowadzone w języku angielskim i wspólnie z zagranicznymi jednostkami naukowymi.

Pierwsze miejsca:

• Executive MBA, WZ
  • Global MBA, WZ,  prowadzony wraz z TH Kolonia, DUFE w Chinach, i Uniwersytet w Północnej Florydzie
  • International MBA Programme, WZ i Centrum Kształcenia Menedżerów
  • International Business Program, WZ
  • Zarządzanie, WZ
  • Zarządzanie, specjalność e-biznes, WZ
  • Zarządzanie, specjalność marketing, WZ
  • Data Science, WNE
  • International Economics, WNE
  • Informatyka i Ekonometria, WNE
  • Postgraduate Studies in Public Relations Strategy and Social Communications, WDiB

Drugie miejsce:

• Zarządzanie finansami i rachunkowość, WZ

Trzecie miejsce:

• Zarządzanie, specjalność Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, WZ

Wyniki międzynarodowego rankingu Eduniversal zostały ogłoszone na światowej konwencji Eduniversal w Bangkoku, zorganizowanej w dniach 26-29 października. Ranking tworzą dziekani z uczelni biznesowych z całego świata. W tym roku w głosowaniu ocenili oni uczelnie z ponad 150 krajów. Rankingi krajowe, regionalne oraz przedmiotowe dostępne są na stronie Eduniversal Ranking.