11 lipca warto być online. Wtedy zostaną ogłoszone wyniki rekrutacji. Można je będzie sprawdzić wszędzie – pod warunkiem, że mamy dostęp do internetu.

Żeby sprawdzić wyniki rekrutacji na studia I stopnia i jednolite magisterskie wystarczy odwiedzić swoje konto rekrutacyjne na stronie www.irk.uw.edu.pl. To samo, przez które kandydat rejestrował się na studia. Jeśli status kandydata zmieni się na „zakwalifikowany” – może zacząć kompletować dokumenty. Po ich złożeniu można już czekać na rozpoczęcie roku akademickiego.

Wymagane dokumenty (Biuro Rekrutacji)

 

Roszady na liście

A co z osobami, które się nie dostały? Tworzone są listy rezerwowe. Po pierwszej turze składania dokumentów na liście przyjętych mogą powstać przesunięcia. Osoby, które dostały się np. na dwa kierunki, mogą z jednego z nich zrezygnować. Wtedy na ich miejsce wchodzi kolejna osoba z listy. Tur przyjmowania dokumentów może być kilka – aż do wyczerpania miejsc. Warto więc po każdej z nich sprawdzać swoją pozycję.

Harmonogram rekrutacji (pdf)

 

Pierwsze statystyki

Według wstępnych danych dotyczących rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie na rok akademicki 2015/2016 w rejestracji wzięło udział ok. 24 tys. osób, które dokonały ponad 41,5 tys. rejestracji (w ubiegłym roku rejestracji było nieco mniej – 40,8 tys.).

 

W tym roku najwięcej osób zarejestrowało się na poniższe kierunki:

  • ekonomia; finanse, inwestycje i rachunkowość; informatyka i ekonometria – liczba miejsc: 200, liczba zarejestrowanych osób: 2952
  • prawo – liczba miejsc: 400, liczba zarejestrowanych osób: 2196
  • finanse, rachunkowość i ubezpieczenie – liczba miejsc: 235, liczba zarejestrowanych osób: 1894
  • filologia angielska – liczba miejsc: 125, liczba zarejestrowanych osób: 1854
  • psychologia – liczba miejsc: 145, liczba zarejestrowanych osób: 1766