Od 24 czerwca do 31 sierpnia dojazd do kampusu głównego UW będzie utrudniony. W związku z planowanym remontem nawierzchni całkowicie wyłączony z ruchu kołowego zostanie odcinek Krakowskiego Przedmieścia i Nowego Światu między ul. Świętokrzyską a Królewską. Oznacza to, że autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami, a Brama Główna UW będzie niedostępna dla kierowców samochodów.

Nowe zasady organizacji ruchu związane są z planowaną przez Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie modernizacją nawierzchni na Krakowskim Przedmieściu. Remont rozpocznie się 24 czerwca i potrwa do końca wakacji. Z ruchu kołowego całkowicie wyłączony zostanie odcinek między ulicami Świętokrzyską i Królewską.

 

W związku z tym zmienią się drogi kursowania autobusów komunikacji miejskiej w dni powszednie (gdy nie obowiązują weekendowe zamknięcia Traktu Królewskiego):

 

  • autobusy linii E-2, 102, 105, 111, 116, 180, 222, 503, 518 w kierunku północnym pojadą trasą Świętokrzyska – Mazowiecka – pl. S. Małachowskiego, a w kierunku południowym trasą pl. S. Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Świętokrzyska;
  • autobusy linii 128, 175, 178 i N44 będą obowiązywały objazdy ulicami Królewską i Marszałkowską.

W czasie remontu kierowcy samochodów nie będą mogli wjeżdżać na teren UW przez Bramę Główną. W związku z tym, jak również przewidywanymi utrudnieniami wjazdu od ul. Oboźnej udostępniony zostanie przejazd bramą przy kościele Wizytek na Krakowskim Przedmieściu.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronach www.zdm.waw.pl, www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice oraz www.ztm.waw.pl.