Uniwersytet Warszawski wypadł najlepiej w klasyfikacji generalnej zakończonych właśnie Akademickich Mistrzostw Polski. Drugie i trzecie miejsce zajęli odpowiednio sportowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Politechniki Gdańskiej.

Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej daje Uniwersytetowi Warszawskiemu tytuł Akademickiego Mistrza Polski. W tym roku zespoły z UW sześciokrotnie wygrały klasyfikację drużynową – m.in. w siatkówce plażowej, która była ostatnim przedmiotem rywalizacji w tegorocznych rozgrywkach. Również sześć razy uzyskały 2. miejsce. W dwóch ubiegłych latach podium klasyfikacji generalnej wyglądało identycznie.

Mistrzostwa Polski odbywają się od 1961 roku – do roku 2007 pod nazwą Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych, później jako Akademickie Mistrzostwa Polski. W tym roku organizator mistrzostw, Akademicki Związek Sportowy, obchodzi stulecie istnienia. Obecnie to ogólnopolskie stowarzyszenie sportowców z uczelni wyższych zrzesza ponad 250 klubów.

Więcej informacji na stronie Akademickich Mistrzostw Polski i w serwisie Pasja AZS.