Drużyna reprezentująca Wydział Nauk Ekonomicznych UW zajęła pierwsze miejsce w zawodach Rotman European Trading Competition 2018. Tym samym pokonała 38 innych europejskich zespołów.

Konkurs Rotman European Trading Competition to zawody dla studentów i doktorantów zainteresowanych inwestowaniem oraz rynkami finansowymi. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 39 drużyn reprezentujących 36 państw. Każda z nich składała się z czterech osób – dwóch mężczyzn i dwóch kobiet, studiujących na tej samej uczelni. Pierwsze miejsce w tych zawodach zdobyli reprezentanci UW.

Zadaniem uczestników Rotman European Trading Competition było wykonanie określonych transakcji z wykorzystaniem aplikacji Rotman Interactive Trader. Rotman Finance Lab przygotowało pięć konkurencji, podczas których studenci rozwiązywali różne przypadki dotyczące określonych problemów na symulowanym rynku w czasie rzeczywistym. Najlepsze decyzje dotyczące strategii tradingowych, wyceny aktywów czy oceny ryzyka  kredytowego, skutkujące osiągnięciem największych inwestycyjnych zwrotów, opracował zespół z WNE UW. W jego skład weszli: Katarzyna Kryńska, Marta Małek, Kamil Mazur i Przemysław Ryś (lider). Opiekunem drużyny był dr Robert Ślepaczuk z Zakładu Finansów Ilościowych WNE.

Poza studentami WNE UW na podium stanęli też reprezentanci BI Norwegian Business School z Oslo i Stockholm School of Economics z Rygi.

Zawody Rotman European Trading Competition 2018 odbyły się w Rzymie w dniach 23-25 sierpnia. Zostały zorganizowane przez LUISS Guido Carli University of Rome i Rotman School of Management (University of Toronto).

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie internetowej www.wne.uw.edu.pl.