Bada genetykę i ekologię dużych ssaków drapieżnych. Szczególnie interesują go wilki. Dr Robert Mysłajek z Wydziału Biologii został laureatem nagrody Zielone Czeki 2015.

Mieszka u stóp Beskidu Śląskiego i uwielbia góry. Jak sam mówi, w dzieciństwie wolał chodzić po lesie, niż grać w piłkę. Wie, o czym wyją wilki, gdzie śpią nietoperze i kiedy polują rysie. Dr Robert Mysłajek bada genetykę i ekologię dużych ssaków drapieżnych. Od dwudziestu lat zajmuje się również popularyzacją nauki. W grudniu został laureatem konkursu Popularyzator Nauki 2014.

 

22 kwietnia, podczas Światowego Dnia Ziemi, odbyła się uroczystość wręczenia nagród Zielone Czeki 2015 przyznawanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Nagrody przeznaczone są dla osób, które działają na rzecz rozwoju ekologii na terenie województwa śląskiego. Konkurs organizowany jest od 1994 roku.

 

Biolog pracujący w Instytucie Genetyki i Biotechnologii UW otrzymał Zielony Czek w kategorii prace naukowo-badawcze. Kapituła konkursowa doceniła jego wieloletnie badania nad składem gatunkowym, ekologią, behawiorem, genetyką i problemami ochrony ssaków województwa śląskiego.

 

Więcej informacji o konkursie.