Zgodnie z zarządzeniem nr 50 rektora UW z 10 marca 2020 r. Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie jest zamknięta dla czytelników. Nieprzerwanie jednak możliwe jest zdalne korzystanie z kolekcji książek i czasopism elektronicznych będących w subskrypcji UW. Studenci, doktoranci i pracownicy UW mają dostęp do zasobów online BUW po zalogowaniu się za pomocą numeru karty bibliotecznej.

W związku z zarządzeniem nr 50 rektora UW z 10 marca 2020 r. Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie będzie zamknięta dla czytelników do 14 kwietnia. Nadal istnieje jednak możliwość zdalnego dostępu do e-zbiorów książek i czasopism, będących w subskrypcji UW. Baza zasobów online BUW znajduje się tutaj >>

 

By zdalnie skorzystać z kolekcji książek i czasopism elektronicznych w BUW, studenci, doktoranci i pracownicy UW, którzy posiadają Elektroniczną Legitymację Studencką, Elektroniczną Legitymację Doktoranta lub Elektroniczną Legitymację Pracownika, powinni:

 

  • zdalnie aktywować konto biblioteczne (szczegółowe informacje i linki do aktywacji znajdują się w zakładce „Zapisy” na stronie BUW >>);
  • zalogować się za pomocą numeru karty bibliotecznej (numeru ELS/ELP – jeśli te dokumenty zostały aktywowane jako karta biblioteczna) i hasła (nowe hasło można uzyskać poprzez opcję „Zapomniałeś hasła” dostępną pod panelem logowania do konta bibliotecznego).
Inne ważne informacje dotyczące działalności BUW w okresie 11 marca – 14 kwietnia 2020:

 

  • terminy zwrotów wypożyczonych książek oraz kluczyków do kabin pracy indywidualnej i kluczyków do skrytek samoobsługowych są automatycznie przedłużone do 18 kwietnia,
  • nie są naliczane kary za przetrzymanie wypożyczonych książek w okresie 11 marca – 14 kwietnia,
  • nie ma możliwości składania zamówień,
  • ważność zamówień złożonych przed 11 marca oraz rezerwacji gotowych do odbioru jest wydłużona do 18 kwietnia,
  • tryb pracy bibliotek zlokalizowanych w jednostkach organizacyjnych jest określany przez kierownika tej jednostki. Zachęcamy do śledzenia stron internetowych BUW i poszczególnych jednostek w celu zapoznania się z aktualnymi informacjami na ten temat.

Studenci, doktoranci i pracownicy UW mogą bezpłatnie zamawiać skany materiałów z zasobów BUW. Czytelnicy spoza UW mogą zrobić to odpłatnie. W celu złożenia zamówienia należy wypełnić formularz i wysłać go za pomocą poczty elektronicznej do Pracowni Reprograficznej BUW. Więcej informacji na stronie Biblioteki.

 

AKTUALIZACJA (18.03.2020): Z uwagi na zarządzenie rektora z dnia 17 marca 2020 usługa skanowania została zawieszona. Więcej informacji na stronie BUW.