29 maja prof. Zbigniew Nawrat z Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wygłosi wykład „Robin Heart – opowieść o robotach medycznych”. Spotkanie organizowane jest w ramach cyklu „Zapytaj fizyka”.

Prof. Zbigniew Nawrat jest fizykiem teoretykiem i doktorem habilitowanym nauk medycznych. Pracuje w Katedrze Kardiochirurgii i Transplantologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i Instytucie Protez Serca Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii. To autor pionierskich prac badawczych w dziedzinie sztucznych narządów, dotyczących m.in. zastawek i pomp krwi w protezach serca. Zajmuje się również robotyką medyczną i telemedycyną.

Podczas wykładu opowie o stworzonym przez siebie robocie kardiochirurgicznym – Robin Heart – pierwszym polskim i europejskim robocie, który ma szanse na zastosowanie w leczeniu.

Wykład zatytułowany „Robin Heart – opowieść o robotach medycznych” odbędzie się 29 maja o godz. 18.00 w sali 0.03 na Wydziale Fizyki UW (ul. Pasteura 5).