Ruszyły zapisy do projektu Ambasadorowie UW 2020. To akcja skierowana do studentów Uniwersytetu Warszawskiego, którzy chcieliby promować UW w szkołach średnich, które sami skończyli. Ambasadorzy przejdą szkolenie zakończone otrzymaniem certyfikatu, mogą też liczyć na upominki związane z akcją i zwrot kosztów przejazdu do szkół.

Ambasadorzy i ambasadorki UW odwiedzają swoje licea lub technika i zachęcają uczniów do wybrania Uniwersytetu Warszawskiego jako przyszłego miejsca studiowania. Ambasadorowie będą opowiadać m.in. o kołach naukowych funkcjonujących na UW, kluczowych cechach i strukturze uczelni. Odbiorcami projektu będą przede wszystkim uczniowie klas pierwszych i drugich.

 

Zapisy trwają od 28 lutego do 8 marca, jednocześnie w tym czasie są już prowadzone wstępne rozmowy kwalifikacyjne. Pierwsze wizyty w szkołach średnich odbędą się kwietniu.

 

Organizatorem akcji jest Zarząd Samorządu Studentów UW. Kandydatki i kandydaci na ambasadorów mogą zgłaszać się poprzez formularz, dostępny wraz z innymi informacjami na stronie akcji na Facebooku.