9 czerwca – tę datę powinni zapamiętać wszyscy, którzy myślą o studiowaniu na UW, bo właśnie wtedy rozpoczyna się rekrutacja.

 

Kierunki humanistyczne, ścisłe i przyrodnicze, nowe budynki, a w nich laboratoria z nowoczesną aparaturą. Uniwersytet się rozbudowuje i czeka na nowych studentów.

 

Uniwersytet Warszawski to lider wśród polskich uczelni, znajduje się też w 2% najlepszych szkół wyższych na świecie. Z ostatniej ankiety oceniającej jakość kształcenia wynika, że 2/3 badanych studentów jest zadowolonych z podjęcia tu studiów. Powody do radości mają też absolwenci. Badania przeprowadzone na podstawie danych z ZUS-u potwierdza, że blisko 90% z nich wkrótce po skończeniu studiów znajduje pracę.

 

Więcej informacji: 10 powodów, dla których warto wybrać UW

 

Co roku na UW chce studiować ponad 30 tys. osób. Co zrobić, żeby wziąć udział w zapisach?

 

Rekrutacja na Uniwersytecie Warszawskim odbywa się wyłącznie poprzez system internetowej rejestracji kandydatów: www.irk.uw.edu.pl. To najważniejsza z ważnych, strona internetowa, którą powinni odwiedzić kandydaci. To tam można założyć konto kandydata i zapoznać się z katalogiem kierunków. Na stronie znajdują  się opisy poszczególnych kierunków, informacje na temat wymagań rekrutacyjnych, zarys programów studiów czy informacje o limitach miejsc. Gdy rozpocznie się rejestracja, na stronie IRK można będzie zapisać się na wybrany wcześniej kierunek a 11 lipca poznać wyniki rekrutacji.

 

W razie jakichkolwiek wątpliwości, najlepiej zajrzeć na stronę www.rekrutacja.uw.edu.pl albo skontaktować się z Biurem rekrutacji.

 

Więcej informacji: Rekrutacja w 9 krokach