Znamy wyniki rekrutacji. Gratulacje dla nowych studentów! Kandydaci, którzy nie dostali się, niech nie tracą nadziei. Przesunięcia na listach rezerwowych są jeszcze możliwe.

Wyniki rekrutacji na studia I stopnia i jednolite magisterskie ogłoszono 11 lipca. Można je sprawdzić przez internet. Wystarczy wejść na swoje konto rekrutacyjne na stronie www.irk.uw.edu.pl. To samo, przez które kandydat rejestrował się na studia. Jeśli status kandydata zmienił się na „zakwalifikowany” – może zacząć kompletować dokumenty. Po ich złożeniu można już czekać na rozpoczęcie roku akademickiego.

 

Składanie dokumentów

Na złożenie dokumentów (m.in. podanie o przyjęcie na studia, świadectwo maturalne, kopia dowodu osobistego) do komisji rekrutacyjnej działającej w macierzystej jednostce jest kilka dni (w pierwszej turze do 15 lipca). Dopiero wtedy zakwalifikowany kandydat zostaje oficjalnie przyjęty na studia. To bardzo ważne, aby się nie spóźnić, bo niezłożenie dokumentów w wyznaczonym terminie jest równoważne z rezygnacją ze studiów i wykreśleniem z listy rankingowej.

Wymagane dokumenty (Biuro Rekrutacji)

 

Lista rezerwowa

Gdy pierwsi zakwalifikowani złożą dokumenty, na liście rezerwowej mogą powstać przesunięcia. Osoby, które dostały się np. na dwa, trzy kierunki, mogą z jednego z nich zrezygnować. Wtedy na ich miejsce wchodzi kolejna osoba z listy. Tur przyjmowania dokumentów może być kilka – aż do wyczerpania miejsc. Warto więc po każdej z nich sprawdzać swoją pozycję.

Harmonogram rekrutacji (pdf)

 

II tura rekrutacji

Jeśli lista zostanie wyczerpana, a jednostka będzie miała jeszcze wolne miejsca, ogłoszona zostanie dodatkowa rejestracja. Warto więc na bieżąco sprawdzać aktywne rejestracje na stronie www.irk.uw.edu.pl.