Warsztaty z komunikacji wielokulturowej, tworzenie indonezyjskich ozdób, debaty, występy zespołów tradycyjnych – w październiku na Uniwersytecie Warszawskim odbywa się kilka otwartych wydarzeń pozwalających na poznanie różnych kultur.

W październiku na Uniwersytecie Warszawskim będzie można wziąć udział w inicjatywach wspierających różnorodność i wielokulturowość w społeczności akademickiej.

Warsztaty i zajęcia w UCW

Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu (UCW) organizuje dwa warsztaty. Pierwsze z nich, „Studenci Seniorom”, odbyły się 13 października. Uczestnicy mogli stworzyć indonezyjskie dekoracje (lampiony, girlandy, wazony, kwiaty, proporczyki), które ozdobią Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie.

Przygotowane przez studentów UW warsztaty były też okazją do poznania indonezyjskiego wzornictwa i kultury, a także nawiązania nowych kontaktów. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie UCW UW.

Drugie zajęcia odbędą się 19 października odbędą się pod hasłem „Komunikacja międzykulturowa i networking”. Podczas warsztatów będzie można poznać m.in. sposoby przejawiania się kultury w języku i rozmowy o różnicach kulturowych. Warsztaty poprowadzą ekspertki z Polski i Hiszpanii: Katarzyna Kucharska z UCW UW oraz dr Andrea Martínez Celis z Universidad Rey Juan Carlos. Wydarzenie odbędzie się w godz. 16.00–19.15 w Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu przy ul. Dobrej 56/66 (budynek BUW).

Chęć udziału można zgłaszać do 17 października pod adresem wolontariat(at)uw.edu.pl. Dodatkowe informacje o warsztatach są dostępne na stronie UCW UW.

Festiwal zORIENTowanych

18 października na UW rozpocznie się czwarte już święto Wschodu na UW – Festiwal zORIENTowanych, organizowany przez Wydział Orientalistyczny. Do 27 października będzie można wziąć udział w spotkaniach dotyczących społeczności, kultur i języków Azji oraz Afryki.

W programie znajdą się m.in. pokazy filmów irańskich, wieczór z poezją hebrajską, pokazy i degustacje herbaty czy warsztaty tańca tybetańskiego. Szczegółowe informacje o festiwalu znajdują się w programie wydarzenia.