Podczas otwartych spotkań z cyklu„Heurystyki” prezentowane są badania prowadzone przez doktorantki i doktorantów ze szkół doktorskich UW. Kolejne z nich odbędzie się 19 października o godz. 16.00 w Auli Starej Biblioteki UW na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu.

Cykl „Heurystyki” został zainicjowany przez rektora Uniwersytetu Warszawskiego prof. Alojzego Z. Nowaka i zakłada cztery spotkania rocznie. Podczas każdego z nich młodzi naukowcy – wspierani przez swoich promotorów – przedstawiają wyniki prowadzonych badań oraz biorą udział w dyskusji z publicznością.

19 października o godz. 16.00 w Auli Starej Biblioteki UW odbędzie się spotkanie pt. „Pożytki interdyscyplinarności”. Jego organizatorem jest Międzydziedzinowa Szkoła Doktorska UW.

Wystąpią:

• Maciej Świtała z promotorami („Ile warta jest moja krzywda? Przewidywanie wysokości przyznawanego zadośćuczynienia za doznaną krzywdę”);
  • Konrad Zieliński z promotorkami („Ewaluacja bionicznej komunikacji – transdyscyplinarna współpraca w praktyce”);
  • Antoni Wrzos z promotorami („Między fizyką a biologią. W poszukiwaniu sztucznych sieci krwionośnych”).

Wydarzenie odbędzie się w języku polskim. Wstęp wolny.

Szczegółowe informacje dotyczące spotkania (pdf)