Dwoje studentów z UW zostało nominowanych w konkursie Interstudent na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce w 2014 r. Od 7 stycznia internauci mogą na nich głosować.

 

Konkurs Interstudent ma wyłonić najlepszych zagranicznych studentów kształcących się w polskich uczelniach. Kandydatów do nagród do 5 grudnia mogli zgłaszać ich profesorowie, opiekunowie, władze uczelni, biura współpracy zagranicznej, samorządy studenckie, koleżanki i koledzy.

 

Interstudent musi odznaczać się aktywnością w lokalnym środowisku studenckim, np. kulturalną, społeczną, ekologiczną, sportową, działaniami na rzecz wielokulturowości oraz dobrymi wynikami w nauce albo udziałem w ciekawych przedsięwzięciach badawczych. Kapituła wskaże zwycięzców w kategoriach: studia licencjacie, magisterskie i doktoranckie oraz laureata nagrody specjalnej.

 

Wśród 22 nominowanych osób jest dwoje studentów Uniwersytetu Warszawskiego: Mohammed Alsarraf z Iraku, który studiuje biologię i został wytypowany w kategorii studiów doktoranckich, oraz Tinatin Akhvlediani z Gruzji, która jest na II roku kierunku international economics i otrzymała nominację w kategorii studia magisterskie.

 

Do zainteresowań badawczych Mohammeda Alsarrafa należą badania środowiskowe, opis i charakterystyka biologiczna nowego gatunku Babesia, odkrytego u gryzoni z masywu Synaju w Egipcie oraz ekologia mikro- i makropasożytów w populacjach gryzoni. Doktorant pisze rozprawę w Zakładzie Parazytologii Wydziału Biologii.

 

Praca magisterska Tinatin Akhvlediani będzie nosić tytuł „Relacje pomiędzy nakładami na edukację, w szczególności programy mobilności studentów, a wzrost gospodarczy w krajach europejskich”. Studentka należy do Samorządu Studentów Wydziału Nauk Ekonomicznych i reprezentuje UW na zewnątrz, np. podczas Bratislava Summer School 2014. Udzielała się w European Youth Parliment. Zaangażowanie naukowe Tinatin Akhvlediani wyróżniły władze Uniwersytetu w Tbilisi, honorując grant na studia. W 2011 r. przeprowadziła szkolenie wśród 250 studentów na Uniwersytecie Kutaisi oraz Uniwersytecie Shota Rustaveli w Batumi na temat społeczeństwa obywatelskiego. Działając w samorządzie, stworzyła show telewizyjne „Business Marathon”. Podczas pobytu na uniwersytecie w Tesalonikach otrzymała nagrodę za inicjatywy na rzecz diaspory gruzińskiej w Grecji.

 

W tym roku po raz pierwszy zostanie przyznana nagroda publiczności. Otrzyma ją jeden z 22 kandydatów, który zdobędzie najwięcej głosów w internetowym głosowaniu. Początek plebiscytu 7 stycznia. Głosować można przez stronę internetową konkursu http://www.studyinpoland.pl/interstudent/.

 

Rozstrzygnięcie 22 stycznia.

 

Konkurs organizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy w ramach programu Study in Poland.