„WOS w pigułce” to cykl 20 wykładów stworzonych z myślą o tegorocznych maturzystach, którzy przygotowują się do egzaminu z wiedzy o społeczeństwie. Lekcje opracowane są przez wykładowców z Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW oraz Centrum Europejskiego UW.

Wykładowcy z Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW oraz Centrum Europejskiego UW przygotowali dla maturzystów cykl kilkunastominutowych filmów, które dotyczą przedmiotu wiedza o społeczeństwie. Licealiści będą mogli przypomnieć sobie zagadnienia związane z systemami politycznymi, społeczeństwem, partiami politycznymi, integracją europejską czy aspektami prawnymi. Pierwszy wykład opublikowany został 12 kwietnia. Kolejne publikowane są codziennie na kanale YouTube WNPiSM.

 

W premierowym odcinku dr hab. Tomasz Słomka omówił zagadnienia dotyczące systemu politycznego RP. Opowiadał o trybach powołania, odpowiedzialności, pozycji ustrojowej oraz funkcjach władzy wykonawczej, ustawodawczej i sądowniczej. Lekcja dostępna jest na kanale YouTube WNPiSM: youtu.be/dnOZpny7NrM. Na kanale znaleźć można również kolejne dwa odcinki: powtórka o ONZ i globalizacji.

 

Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW oraz Centrum Europejskie UW co roku organizowały kursy maturalne „WNPISM uczy WOS-u nocą”, „Tour de WOS”, a także „CE WOS w pigułce”. W związku z pandemią COVID-19 WNPiSM oraz CE powtórkę z WOS-u tym razem zorganizowały wspólnie. Odbędzie się ona online.