24 kwietnia odbędzie się Dzień Otwarty na Uniwersytecie Warszawskim. Podczas spotkania online kandydaci na studia będą mogli m.in. poznać ofertę edukacyjną uczelni, zasady rekrutacji, wziąć udział w lekcjach pokazowych, warsztatach oraz quizach. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się.

Dzień Otwarty to jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń UW. W tym roku – podobnie jak w zeszłym – odbędzie się zdalnie. Wszyscy zainteresowani studiami na UW będą mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem uczelni, programami studiów prezentowanymi przez wydziały i jednostki. Wydarzenie otworzy prof. Sławomir Żółtek, prorektor UW ds. studentów i jakości kształcenia.

Dzień Otwarty UW odbędzie się 24 kwietnia w godz. od 10.00 do 16.00 na platformie dzienotwarty.uw.edu.pl. Wszyscy, którzy chcą uczestniczyć w spotkaniu, proszeni są o wypełnienie formularza rejestracyjnego >>. Tylko osoby zarejestrowane będą miały pełny dostęp do platformy.
Studia i nie tylko

Kandydaci na studia na UW będą mogli wirtualnie odwiedzić stoiska przygotowane przez pracowników wydziałów i jednostek, organizacji studenckich, biur administracji zajmujących się obsługą studentów. Zarejestrowane osoby  będą miały dostęp do materiałów, możliwość porozmawiania na czacie z przedstawicielami danej jednostki, studentami oraz wzięcia udziału w spotkaniach online (np. na platformach Zoom czy Google Meet).

 

Pracownicy uniwersyteckich biur – Biura ds. Rekrutacji i Biura Promocji oraz przedstawiciele Zarządu Samorządu Studentów UW, Biura Obsługi Kształcenia – przedstawią najważniejsze informacje o Uniwersytecie Warszawskim, opowiedzą o systemie rekrutacji na studia I, II stopnia i jednolite magisterskie.

 

Oprócz prezentowania oferty studiów, niektóre jednostki przygotowały dodatkowe atrakcje. Uczestnicy Dnia Otwartego będą mogli wziąć udział w dwóch quizach przygotowanych przez Wydział Fizyki – klimatycznym i fizycznym. Centrum Nauk Sądowych wygłosi prelekcję związaną z zagadnieniami kryminalistycznymi, po której będzie quiz z nagrodami. Wydział Prawa i Administracji przeprowadzi warsztaty dotyczące planowania kariery prawniczej. Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki zorganizuje interaktywny warsztat ze sztucznej inteligencji Co Sztuczna Inteligencja umie, a czego jeszcze nie? O rozumieniu języka, wizji komputerowej i innych dziedzinach. Wydział Archeologii zaprasza m.in. na spotkanie dotyczące antropologii fizycznej „Co Chińczyk robił w Peru” oraz warsztaty „Dziedziczenie po kądzieli, czyli o technikach włókienniczych w starożytności”. Wydział Polonistyki (Instytut Polonistyki Stosowane)j zorganizuje warsztat na temat tego, jak przygotować się do rozmowy predyspozycyjnej. Szkoła Języków Obcych zaprasza na dwie pokazowe lekcje z języka angielskiego i rosyjskiego, zaś Szkoła Języków Wschodnich na zajęcia z języka arabskiego, japońskiego, hiszpańskiego oraz pokaz kaligrafii arabskiej. Wydział Polonistyki (Katedra Językoznawstwa Ogólnego, Migowego i Bałtystyki) organizuje pokazowe lekcje języka litewskiego i łotewskiego, a Instytut Filologii Klasycznej lekcję z języka łacińskiego dla początkujących „Ubi est Italia?”.

 

Kandydatom przybliżona zostanie idea „Otwartych czwartków”, cyklicznych spotkań z licealistami (w ostatni czwartek miesiąca), podczas których prezentowana jest historia UW i poruszane są tematy związane z procesem rekrutacyjnym, ofertą edukacyjną uczelni, projektami badawczymi, w które można się zaangażować. Zostanie zaprezentowana także oferta Chóru Akademickiego UW, Teatru Hybrydy czy Sojuszu 4EU+, którego członkiem jest Uniwersytet.

 

Oferta dla kandydatów zagranicznych

Osoby z zagranicy również będą mogły poznać najważniejsze fakty o UW, zasady rekrutacji oraz ofertę anglojęzycznych studiów. Do swojego stoiska zaprasza Welcome Point UW, uniwersytecki punkt informacyjny dla studentów, doktorantów i pracowników zagranicznych, w którym można uzyskać informacje, dotyczące pobytu w Polsce i na uczelni.