Rupali Parekh przyjechała do Warszawy z Helsinek pięć lat temu. Obecnie kończy anglojęzyczne studia na Wydziale Psychologii UW – Warsaw International Studies in Psychology. To kolejna osoba, którą prezentujemy w naszym cyklu dotyczącym umiędzynarodowienia na UW.

Do przyjazdu do Warszawy namówiła ją koleżanka. Polska była jednym z pierwszych państw europejskich, które odwiedziła. Studentka WISP UW wywodzi się z wielokulturowej rodziny. Mama Rupali Parekh jest Finką, a tata pochodzi z Indii. – Urodziłam się w Finlandii, ale mieszkałam 11 lat za granicą, m.in. w Indiach czy Malezji. Wcześniej zwiedzałam głównie azjatyckie i bliskowschodnie państwa – mówi Rupali Parekh.

 

Psychologią interesowała się już w szkole średniej. Wybrała studia psychologiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Na jej roku studiuje 40 osób z 12 różnych państw, m.in. Iranu, Chin, Danii, Szwecji czy Norwegii. – Studiowanie w międzynarodowym środowisku jest bardzo interesujące. Możemy się od siebie wzajemnie uczyć, przedstawiać różne perspektywy. Część naszych wykładowców również pochodzi z zagranicy np. Stanów Zjednoczonych. Takie wielokulturowe dyskusje są bardzo rozwijające – tłumaczy studentka.

 

O tym, czym zajmuje się na studiach, co robi w BabyLabie UW oraz o pierwszych polskich słowach, których się nauczyła w Warszawie, można przeczytać w artykule na anglojęzycznej stronie UW.

Na Uniwersytecie Warszawskim z roku na rok rośnie liczba obcokrajowców. W naszym cyklu prezentujemy zagranicznych naukowców, studentów i pracowników administracji, którzy przyjechali na UW.

Z Porto Alegre do Warszawy

Zainspiruj się w Warszawie