Od 10 do 11 czerwca na Uniwersytecie Warszawskim odbędą się warsztaty dotyczące wyzwań, jakie stoją przed Europą w czasach kryzysów globalnych. Wydarzenie skierowane jest do doktorantów uczelni Sojuszu 4EU+. Zgłoszenia można przesyłać do 15 kwietnia.

Challenges for Europeanness in Times of Global Crises: Initiatives for a Responsible, Open and Progressive Europe in the 21st Century to tytuł warsztatów, które organizują naukowcy zaangażowani w prace drugiego programu flagowego Sojuszu 4EU+.

Wydarzenie odbędzie się od 10 do 11 czerwca na Uniwersytecie Warszawskim. Skierowane jest ono do doktorantów z wszystkich ośmiu uczelni członkowskich: Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Genewskiego, Uniwersytetu w Heidelbergu, Uniwersytetu Karola w Pradze, Uniwersytetu Kopenhaskiego, Uniwersytetu w Mediolanie, Uniwersytetu Paris-Panthéon-Assas oraz Uniwersytetu Sorbońskiego.

Podczas warsztatów poruszone zostaną różne aspekty tożsamości europejskiej w czasach kryzysu.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli zaprezentować swoje tematy badawcze i wziąć udział w wykładach oraz debatach panelowych.

Aby zgłosić swój udział, należy do 15 kwietnia przesłać formularz pod adresem dr hab. Kamili Miłkowskiej, współkoordynatorki drugiego programu flagowego Sojuszu 4EU+ (kmilkowska(at)uw.edu.pl).

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie Sojuszu 4EU+.