19 programów studiów prowadzonych na Uniwersytecie Warszawskim zostało sklasyfikowanych w najnowszej edycji zestawienia QS World University Rankings by Subject 2020. To o dwa kierunki więcej niż w zeszłym roku.

Quacquarelli Symonds World University Ranking (QS) należy do najbardziej prestiżowych międzynarodowych rankingów. Konstruując zestawienie autorzy wzięli pod uwagę m.in. opinie na temat uczelni w świecie akademickim oraz wśród pracodawców, cytowalność i wpływ badań.

Przeanalizowano ponad 13 tys. programów studiów z 1368 uczelni na świecie. Ostatecznie w rankingu znalazło się 48 dyscyplin naukowych zgromadzonych w pięciu obszarach: „Arts & Humanities”; „Engineering & Technology”; „Life Sciences & Medicine”; „Natural Sciences”; „Social Sciences & Management”.

Poniżej uniwersyteckie programy, które zostały uwzględnione w rankingu QS World University Rankings by Subject 2020:

w przedziale 101-150:

• archeologia,
  • neofilologia,
  • filozofia.

w przedziale 151-200:

• geografia,
  • historia,
  • lingwistyka,
  • studia medioznawcze,
  • prawo,
  • fizyka i astronomia,
  • nauki polityczne i stosunki międzynarodowe.

w przedziale 201-250:

• filologia angielska,