Pierwszy w nowym roku numer pisma uczelni „Uniwersytet Warszawski” jest już dostępny. Czytelnicy znajdą w nim m.in. rozmowę z prof. Marcinem Pałysem, rektorem UW, dotyczącą programu wieloletniego, podsumowanie najważniejszych wydarzeń minionego roku i zapowiedź tego, co będzie się działo na uniwersytecie w 2018 roku, a także wiele tematów badawczych.

„Musimy myśleć w kategorii uniwersytetu jako całości, a nie samowystarczalnych wysepek” – to tytuł tekstu wywiadu z prof. Marcinem Pałysem, rektorem UW, który mówi o programie wieloletnim „Uniwersytet Warszawski 2016-2025” oraz planach i zadaniach uczelni na najbliższe lata związanych z realizacją tego programu. – Program wieloletni to program zmiany, modernizacji różnych działań uniwersytetu. Budynki są narzędziami wtórnymi wobec tych przedsięwzięć – przekonuje rektor.

Rozmowa została uzupełniona o najważniejsze informacje dotyczące programu wieloletniego, w których można znaleźć m.in. szczegółowy plan inwestycyjny, fakty i liczby dotyczące programu, a także jego cele szczegółowe.

Badania i wydarzenia

W nowym numerze pisma czytelnicy znajdą też przypomnienie najważniejszych wydarzeń z życia uczelni w minionego roku i zapowiedź tego, co czeka nas na uniwersytecie w roku 2018. Jest też o algorytmach i białkach, którymi zajmują się naukowcy z UW, a także o pierwszej edycji uniwersyteckiego budżetu partycypacyjnego.

Z archiwum

W kolejnym odcinku z cyklu „Odkurzone, uchwycone” dr Robert Gawkowski na podstawie źródeł z uniwersyteckiego archiwum wspomina czasy powojennego odbudowywania stolicy i czynów społecznych.

Gdzie znaleźć „UW”?

Od dziś pismo w wersji papierowej będzie do pobrania w Pałacu Kazimierzowskim, Auditorium Maximum i dawnej Bibliotece. W najbliższych dniach trafi również na wydziały. Wersja elektroniczna jest dostępna na stronie pisma uczelni.