UCW już od pięciu lat funkcjonuje na Uniwersytecie Warszawskim. Do głównych zadań tej jednostki należy organizacja oraz promocja wolontariatu edukacyjnego, wielokulturowego i projektowego, dzięki któremu rozwijana jest m.in. współpraca uczelni z otoczeniem. Z okazji swojego jubileuszu UCW zaprasza na spotkanie pt. „Możliwości jest wiele. Jak znaleźć czas na działania społeczne?”.

Poczuciu straconego czasu zapobiec może jego sprawna i efektywna organizacja. Tego, jak w zwykle zbyt krótkiej dobie znaleźć chwilę na działania służące dodatkowo dobru wspólnemu, uczy Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu.

 

Ta uczelniana jednostka obchodzi właśnie piąte urodziny. Świętując rocznicę powstania, organizuje wydarzenie skoncentrowane głównie wokół problemu wartościowego wykorzystania czasu. O własnych doświadczeniach związanych z tym aspektem opowie część z ponad 1300 wolontariuszy i wolontariuszek UCW.

 

Spotkanie „Możliwości jest wiele. Jak znaleźć czas na działania społeczne?” poprowadzi Filip Konopczyński. Otworzy je wystąpienie prof. Anny Gizy-Poleszczuk, prorektor ds. rozwoju UW. Wśród uczestników panelu znajdą się:

  • Maciej Maliszewski, strateg technologiczny w K2 Internet, pomysłodawca WOLO-BOTA,
  • Mateusz Decyk, wolontariusz UCW, student stosunków międzynarodowych, prezes koła naukowego Spraw Zagranicznych ISM UW, lider projektu „Open Source – Open Mind”,
  • Jaśmina Kasenko, wolontariuszka UCW, tłumaczka, studentka Comparative Studies na Uniwersytecie Heinricha Heinego w Dusseldorfie.

Jako gość specjalny wystąpi Janina Bąk, wykładowczyni statystyki w Trinity College Dublin, która w wolnych chwilach prowadzi bloga „Janina Daily”, poświęconego jej osobistym i zawodowym wyzwaniom w irlandzkim życiu.

 

Spotkanie odbędzie się 7 grudnia o godz. 17.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej (ul. Dobra 56/66, s. 316). Rejestracji na wydarzenie można dokonywać do 30 listopada za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Ilość miejsc jest ograniczona (o udziale decyduje kolejność zgłoszeń).

 

Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu zostało założone w 2013 roku. Celem tej uczelnianej jednostki jest przede wszystkim propagowanie idei wolontariatu oraz zaangażowania społecznego wśród członków społeczności akademickiej. Pięć lat działalności poskutkowało realizacją kilkudziesięciu projektów. Wymieniając tylko kilka z nich, warto wspomnieć o organizacji studenckich korepetycji dla maturzystów z Ośrodka Pomocy Społecznej, budowie budek dla kotów wolno żyjących, konwersacjach polskich i zagranicznych studentów podczas Wolontariatu Wielokulturowego czy akcji na rzecz zwierząt „Zimowa Wałówka”.

 

Więcej informacji o urodzinowym wydarzeniu, jak i samym UCW można znaleźć na stronach internetowych: www.facebook.com, www.wolontariat.uw.edu.pl, facebook.com/UCWUW.