W opublikowanym 12 czerwca Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2019 Uniwersytet Warszawski ponownie znalazł się na pierwszym miejscu. UW został uznany nie tylko za najlepszy uniwersytet w kraju, ale również za uczelnię o najwyższej efektywności naukowej. UW zwyciężył też w rankingach dotyczących 17 programów studiów.

To już 10. samodzielne zwycięstwo UW. W dwóch poprzednich edycjach UW zajmował pierwsze miejsce wspólnie z Uniwersytetem Jagiellońskim. Obie uczelnie od początku istnienia rankingu zajmują dwa pierwsze miejsca. Za najlepsze w kraju zostały uznane kierunki prowadzone na UW: archeologia, astronomia, dziennikarstwo i komunikacja, filozofia, fizyka, geografia, geologia, historia, informatyka, kulturoznawstwo, matematyka, politologia, psychologia, socjologia, stosunki międzynarodowe oraz – ex aequo ze Szkołą Główną Handlową – ekonomia i zarządzanie.

 

Na stronie tegorocznej edycji rankingu dostępne są szczegółowe wyniki uzyskane przez UW i inne uczelnie w poszczególnych kategoriach oraz informacje na temat metodologii rankingu. Ranking Szkół Wyższych organizowany jest przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” od 20 lat.