Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego zdobył nagrodę Grand Prix na XVIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego organizowanym w dniach 6-8 czerwca w Barczewie.

Chór z Uniwersytetu Warszawskiego o nagrodę główną konkurował z ośmioma chórami, w tym uniwersyteckimi z Łodzi, Szczecina i Wilna. Międzynarodowe Jury przyznało też nagrody specjalne. Chórzystów z UW uhonorowano nagrodą za najlepsze wykonanie kompozycji współczesnej oraz za najlepsze wykonanie utworu muzyki dawnej. Pani Irina Bogdanovich, dyrygentka Chóru Akademickiego UW, otrzymała nagrodę specjalną dla najlepszego dyrygenta.

Jednocześnie Chór uzyskał nominację do Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza w Poznaniu. Takie wyróżnienie – i możliwość spotkania na konkursie w Poznaniu – otrzymują zwycięzcy sześciu najważniejszych festiwali chóralnych w Polsce, do których należy m.in. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie. Konkurs jest organizowany od 2002 roku w mieście narodzin patrona konkursu.