Studia na UW to przede wszystkim szansa zdobycia gruntownej wiedzy, przydatnych kompetencji i dyplomu cenionego na rynku pracy. Ale to nie jedyne atuty UW. W najbliższych tygodniach będziemy opowiadać kandydatom o tym, dlaczego warto wybrać naszą uczelnię. Będziemy pisać o możliwościach rozwijania swoich pasji sportowych i artystycznych, znajomości języków, pomysłów biznesowych i inicjatyw społecznych. Opowiemy o wsparciu, na jakie może liczyć każdy student i z jakich programów stypendialnych może skorzystać. I dlaczego warto, po ukończeniu studiów licencjackich, kontynuować naukę na UW.

Co podoba się obecnym studentom?

Wykształcenie zdobyte na UW jest atutem na rynku pracy. Potwierdzają to badania prowadzone wśród absolwentów – 94% osób z dyplomem UW znajduje zatrudnienie w ciągu roku od ukończenia studiów.

Ankiety, w których pytamy studentów, czy są zadowoleni ze studiów na UW, pokazują, że uczelnia spełnia ich oczekiwania.

Studenci UW:

>> są zadowoleni z możliwości uczenia się od wybitnych specjalistów,

>> podkreślają, że uniwersytet ma w swojej ofercie interesujące i inspirujące zajęcia oraz daje możliwość rozwoju osobistego,

>> doceniają atmosferę uniwersytetu oraz „prostudenckie” nastawienie uczelni,

>> są przekonani, że wykształcenie zdobyte na UW wiąże się z prestiżem i renomą.

Co mówią rankingi?

Międzynarodowe rankingi szkół wyższych – takie jak Times Higher Education World University Ranking, Quacquarelli Symonds World University Ranking, Academic Ranking of World Universities zw. rankingiem szanghajskim – uwzględniają zaledwie 3% najlepszych uczelni na świecie. UW należy do tego grona, będąc zawsze najwyżej sklasyfikowaną polską uczelnią.

W ubiegłym roku akademickim w rankingu szanghajskim uniwersytet awansował o ponad 100 pozycji. To zasługa naszych wykładowców – autorów wybitnych publikacji naukowych, które są oceniane w rankingu.

Od lat nasza uczelnia zajmuje też 1. miejsce w krajowych rankingach szkół wyższych.

Oferta UW

>> ponad 100 kierunków i specjalności studiów I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich w zakresie nauk humanistycznych, społecznych, ścisłych i przyrodniczych,

>> ponad 20 programów w języku angielskim,

>> programy z elementami nauk medycznych oraz inżynierskie,

>> indywidualne studia międzydziedzinowe umożliwiające studentom samodzielne kształtowanie programu pod opieką tutorów na podstawie zajęć oferowanych przez kilka uniwersyteckich wydziałów.

Informatory dla kandydatów na studia 2019/2020

Cykl rekrutacyjny

Na UW działają koła naukowe i artystyczne, sekcje sportowe, inkubator, Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu, Akademickie Radio Kampus. Studenci korzystają ze stypendiów i wyjazdów zagranicznych. Co roku oferta poszerza się o nowe kierunki.

O tym wszystkim opowiemy w kolejnych odcinkach naszego cyklu rekrutacyjnego, które będą pojawiać się co tydzień na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do lektury!