11 stycznia na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Heurystyki”. Doktoranci realizujący badania w zakresie informatyki przedstawią rezultaty swojej dotychczasowej pracy naukowej. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób.

„Heurystyki” to cykl zainicjowany przez rektora Uniwersytetu Warszawskiego prof. Alojzego Z. Nowaka. W każdym roku planowane są cztery spotkania, podczas których młodzi naukowcy – wspierani przez swoich promotorów – przedstawiają wyniki prowadzonych badań oraz biorą udział w dyskusji z publicznością.

 

Seminarium pt. „Jak sztuczna inteligencja zmienia nasze życie?” odbędzie się w Auli Starej Biblioteki UW na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu w godz. 16.00–20.00.

 

– Rozpiętość tematyczna badań, które zaprezentują doktoranci, jest bardzo duża. Ich projekty zawierają elementy badań podstawowych, ale każdy z nich ma również bardzo duży potencjał aplikacyjny. Niektóre z prezentowanych rozwiązań już podlegają wdrożeniom – mówi prof. Michał K. Cyrański, dyrektor Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UW.

Zaplanowane wystąpienia:
  • Marcin Możejko, prof. Ewa Szczurek (promotorka), Odkrywanie peptydów przeciwdrobnoustrojowych za pomocą głębokiego modelu generatywnego HydrAMP;
  • Konrad Staniszewski, prof. Piotr Miłoś (promotor), Trening dużych modeli językowych;
  • Grzegorz Pierczyński, dr hab. Piotr Skowron (promotor), O sprawiedliwym podziale budżetu obywatelskiego.

Link do strony wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/768800205290466?locale=pl_PL.

 

Dotychczas odbyły się dwa spotkania z cyklu: „W poszukiwaniu algorytmu miasta” i „Pożytki interdyscyplinarności”.