Warszawskie Targi Książki to ważne wydarzenie dla miłośników literatury. Równolegle z nimi odbywają się prezentacje publikacji naukowych oraz tych wydawanych przez uczelnie. 13. edycja Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA rozpocznie się 23 maja. Swoje stoisko na Stadionie Narodowym będą miały m.in. Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA są współorganizowane przez Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Oficynę Wydawniczą Politechniki Warszawskiej oraz firmę Murator EXPO. Od 2013 roku odbywają się równolegle z Warszawskimi Targami Książki na Stadionie Narodowym. Tegoroczna edycja będzie miała miejsce w dniach 23-26 maja. Oferta WUW zostanie przedstawiona na stanowisku nr 5/BK.

• nagroda główna ACADEMIA 2019 wraz z wyróżnieniami,
  • nagroda rektora Politechniki Warszawskiej dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych,
  • nagroda rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych.

Uroczystość uhonorowania zwycięzców odbędzie się 24 maja o godz. 16.00 na Stadionie Narodowym (sala Amsterdam).

Podczas Warszawskich Targów Książki 2019 swoje stoisko będzie miało też Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW. Spotkanie poświęcone Platformie Polskich Publikacji Naukowych odbędzie się 24 maja w godz. 13.30-15.00 (Stadion Narodowy, Sala Warszawa).