Do 9 listopada jednostki Uniwersytetu Warszawskiego mogą składać wnioski w konkursie na szkoły letnie dla studentów i doktorantów, które zostaną zorganizowane w 2019 roku dzięki finansowaniu z programu ZIP. W tym roku pierwsza szkoła letnia dla doktorantów odbędzie się na Wydziale Psychologii. Rekrutacja trwa do 1 października.

Dzięki dofinansowaniu z programu ZIP w 2019 roku uniwersyteckie wydziały, instytuty, centra i ośrodki będą mogły zorganizować przynajmniej cztery szkoły letnie w językach obcych dla studentów oraz minimum pięć szkół letnich dla doktorantów. Wnioski w obu konkursach można składać do 9 listopada, ich wyniki zostaną ogłoszone 23 listopada.

Każda szkoła letnia dla studentów powinna trwać przynajmniej 10 dni i wzmacniać m.in. kompetencje językowe. Na organizację szkół stacjonarnych jednostki mogą otrzymać do 52 450 zł, a na organizację wyjazdowych – 82 450 zł. W obu przypadkach w każdej szkole letniej musi wziąć udział przynajmniej 17 studentów.

Każda doktorancka szkoła letnia – stacjonarna i wyjazdowa – powinna, podobnie jak w przypadku szkół dla studentów, trwać przynajmniej 10 dni. Minimalna liczba uczestników to 15 osób. Budżet szkoły stacjonarnej wynosi 56 700 zł, a szkoły wyjazdowej – 70 200 zł.

Szczegółowe informacje, regulaminy konkursów i dokumenty do pobrania znajdują się na stronie programu ZIP.

Pierwsza szkoła letnia na Wydziale Psychologii

„Narzędzia statystyczne w naukach społecznych” to temat bezpłatnej szkoły letniej dla doktorantów UW, która w październiku zostanie zorganizowana przez Wydział Psychologii dzięki dofinansowaniu z ZIP.

10-dniowe warsztaty zostały zaplanowane na cztery weekendy października: 5-7, 13-14, 19-21 oraz 27-28. Ich uczestnicy poznają metody zaawansowanej analizy danych, nauczą się również implementacji poszczególnych technik analizy danych w trzech programach statystycznych – SPSS, Amos, R).

Zapisy odbywają się za pomocą formularza zgłoszeniowego i potrwają do 1 października.

Więcej informacji na stronie ZIP.