Studenci Wydziału Nauk Ekonomicznych UW zajęli drugie miejsce w prestiżowym konkursie Rotman International Trading Competition (RITC). W konkursie startują zespoły z uniwersytetów na całym świecie, które rywalizują w symulowanym wyzwaniu rynkowym.

Rotman International Trading Competition gromadzi zespoły studentów i ich opiekunów z uniwersytetów na całym świecie, którzy rywalizują w symulowanym wyzwaniu rynkowym. W tym roku do rozwiązania były zadania w kilku kategoriach tematycznych: Volatility Trading Case, Liquidity Risk Case, Electricity Trading Case oraz Algorithmic Trading Case. Finał konkursu odbył się 24 lutego w formie zdalnej.

 

W skład drużyny, która zajęła drugie miejsce weszli: Jakub Kasprzak, Bartosz Bieganowski, Illia Baranochnikov oraz Jakub Wnęk. Członkowie zespołu są studentami studiów magisterskich na kierunkach Quantitative Finance, Data Science oraz Informatyka i Ekonometria. Opiekę merytoryczną nad zespołem sprawował dr hab. Robert Ślepaczuk, kierownik Katedry Finansów Ilościowych WNE UW.

 

– Nasi znakomici studenci byli w stanie rywalizować i wygrać w bardzo wymagającym turnieju, w którym niezbędna jest wiedza teoretyczna oraz doskonałe umiejętności programistyczne w celu odpowiedniego zrozumienia i rozwiązania zagadnień z zakresu handlu algorytmicznego na różnych klasach aktywów – mówi dr hab. Robert Ślepaczuk. – Jestem niezwykle dumny i szczęśliwy, będąc opiekunem naukowym tak wspaniałego zespołu, złożonego z wyjątkowo zdolnych i pracowitych studentów – dodaje opiekun drużyny.

 

Pierwsze miejsce w konkursie RITC zajął zespół Baruch College z Nowego Yorku, a studenci z UW pokonali zespoły takich jednostek jak London Business School, Trinity College w Dublinie czy Columbia University.

 

Drugie miejsce w konkursie RITC jest kolejnym już osiągnięciem drużyn z WNE w konkursach Rotman International Trading Competition i Rotman European Trading Competition. Wcześniej zdobyły one m.in. pierwsze i drugie miejsce w rozgrywkach europejskich w 2022 roku.