Największy stacjonarny hackathon w Europie zgromadził w tym roku ponad 2,5 tys. uczestników. Wśród nich był student UW, Szymon Kocur, którego zespół Pink Monkeys zwyciężył w kategorii „Enter the World of Entertainment”, a w kategorii „Communication” został finalistą.

HackYeah to największy w Europie stacjonarny hackathon, podczas którego setki osób rozwiązują problemy związane z programowaniem. Jest on skierowany m.in. do studentów, programistów, grafików komputerowych, Web Developerów i wszystkich zainteresowanych tematyką kodowania. Poza częścią konkursową w programie HackYeah znajduje się także konferencja z zakresu IT, a także wydarzenia towarzyszące.

 

Uczestnicy festiwalu tworzą maksymalnie sześcioosobowe zespoły, które w ciągu 24 godzin rozwiązują zadania związane z programowaniem. Podzielone są one na otwarte i te zlecone przez partnerów HackYeah. Wśród kategorii otwartych w tym roku znalazły się: „Communication” (komunikacja), „Environment” (Środowisko) i „Security” (bezpieczeństwo). Poza tematem uczestnicy nie otrzymują żadnych wskazówek, lecz mogą korzystać z pomocy ponad 200 mentorów.

 

W tegorocznej edycji hackathonu udział wzięło ponad 2,5 tys. osób. Członkiem jednego z zespołów – Pink Monkeys – był Szymon Kocur, student UW na kierunku europeistyka – integracja europejska. Pink Monkeys zwyciężyli w kategorii „Enter the World of Entertainment by Totalizator Sportowy”, otrzymując nagrodę pieniężną w wysokości 25 tys. złotych. Zostali także finalistami w kategorii otwartej „Communication”.

 

Łączna pula nagród tegorocznej edycji HackYeah wyniosła 445 tys. złotych.

 

HackYeah 2019 odbył się od 14 do 15 września w Ptak Warsaw Expo. Pełną listę laureatów można znaleźć na stronie internetowej HackYeah.