Studenci Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego zdobyli 1. miejsce na XXV Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym. Drugie miejsce też zajęli przedstawiciele UW.

Członkowie mistrzowskiego zespołu to Maciej Hołubowicz, Dawid Jamka i Jan Tabaszewski. Rozwiązali oni 11 z 12 przygotowanych zadań. Drugie miejsce zajął team w składzie: Łukasz Kondraciuk, Konrad Paluszek i Marek Skiba, zdobywcy 1. miejsca na tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym. Obie drużyny otrzymały złote medale. Również medale srebrne i brązowe trafiły do drużyn z UW, które zajęły odpowiednio miejsce 7. i 9.

 

Reprezentantów MIM UW do mistrzostw przygotowywali: prof. Krzysztof Diks, Wojciech Nadara, Marcin Smulewicz i Marek Sokołowski. Trzej ostatni to wicemistrzowie świata z 2017 roku.

 

Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym odbywały się od 29 listopada do 1 grudnia na Uniwersytecie Technicznym w Pradze. Brały w nich udział 63 zespoły z Austrii, Chorwacji, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier. Pełna lista rankingowa zespołów biorących udział w mistrzostwach dostępna jest na stronie konkursu.

 

Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym (ICPC) odbędą się pomiędzy 21 i 26 czerwca 2020 r. w Moskwie.