Uniwersytet Warszawski otrzymał Statuetkę Jaskółki 2019. Nagroda jest przyznawana uczelniom najczęściej wybieranym przez najlepszych maturzystów.

Laureaci ogólnopolskiego konkursu „Matura na 100 procent” najczęściej wybierali Uniwersytet Warszawski w latach 2017-2019 na miejsce własnych studiów. Wręczenie statuetki odbyło się 25 listopada podczas spotkania finalistów i laureatów VI edycji konkursu „Matura na 100 procent” z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego w Urzędzie Marszałkowskim.

 

Statuetka Jaskółki jest przyznawana co 3 lata w dwóch kategoriach: 1) dla szkoły ponadgimnazjalnej, która w okresie minionych trzech lat wykształciła największą ilość laureatów projektu „Matura na 100 procent”, 2) dla uczelni, którą w okresie minionych trzech lat najczęściej wybierali laureaci projektu.

 

Organizatorem konkursu „Matura na 100 procent” jest Fundacja „Zawsze Warto”, a partnerem merytorycznym Centralna Komisja Egzaminacyjna. Pełne listy finalistów i laureatów tegorocznej edycji wraz z informacją o ukończonej przez nich szkole i wybranej uczelni są dostępne na stronie Fundacji „Zawsze Warto”.