Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego zdobył wyróżnienie podczas 2. edycji konkursu Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza w Poznaniu. Drugie wyróżnienie otrzymał chór z Białegostoku, a Grand Prix zespół z Wrocławia.

W konkursie udział wzięło 6 chórów. Uczestnicy konkursu to laureaci głównych nagród 6 najstarszych festiwali chóralnych w Polsce. Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego uzyskał nominację w czerwcu, zdobywając Grand Prix Festiwalu im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie.

Drugie wyróżnienie Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza otrzymał Chór Żeński Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku „Schola Cantorum Bialostociensis”, a najważniejsza nagroda – Grand Prix – trafiła do Zespołu Wokalnego „Rondo” z Wrocławia. Jury przyznało też 2 dodatkowe nagrody. Za najlepsze wykonanie utworu kompozytora poznańskiego nagrodę otrzymał zdobywca drugiego wyróżnienia – „Schola Cantorum Bialostociensis” (zespół wykonał „Sobótkę” Marka Raczyńskiego), a nagrodę specjalną prezesa Zarządu Głównego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, prof. Dariusza Dyczewskiego, Chór Dziewczęcy Kosy z Poznania.

Podczas koncertu laureatów wystąpił gościnnie zdobywca Grand Prix w roku 2018 – Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod kierownictwem Dariusza Zimnickiego.

Więcej informacji o Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza w Poznaniu oraz transmisje z przesłuchań i koncertu finałowego, który odbywał się w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, są dostępne na stronie konkursu.