6 lutego na Uniwersytecie Warszawskim odbyło się spotkanie rektora UW prof. Alojzego Z. Nowaka z delegacją turecką. W trakcie spotkania omówiono możliwości rozszerzenia współpracy dydaktycznej i wymiany akademickiej, szczególnie w zakresie przedmiotów ścisłych. Podkreślono również znaczenie znajomości kultury w relacjach międzynarodowych.

Uniwersytet Warszawski gościł ambasadora Republiki Turcji w Polsce Raufa Alp Denktaşa, I sekretarza Ambasady Rahimego İğdeciego Abdela Hamida Hosny’ego oraz radcę ds. edukacji Mehmetaliego Akdağa.

 

Głównym tematem rozmów było rozwijanie współpracy z tureckimi uczelniami w zakresie wymiany akademickiej studentów i pracowników, ze szczególnym uwzględnieniem promocji edukacji kulturowej i intensyfikacji wspólnych działań dydaktycznych.

 

– Studenci Uniwersytetu Warszawskiego są zainteresowani studiami na uczelniach tureckich, poznawaniem kultury i zwyczajów Turcji. Szczególnie ważna jest intensyfikacja wymiany akademickiej w takich przedmiotach, jak finanse, ekonomia, zastosowanie sztucznej inteligencji w medycynie czy nanotechnologii – mówił prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW.