Jakie dokumenty należy złożyć, aby otrzymać Elektroniczną Legitymację Studencką? Czym jest USOS i jak zarejestrować się na zajęcia? Gdzie należy się udać w przypadku problemów ze zdrowiem? Na te i inne pytania odpowiadali pracownicy UW podczas spotkania ze studentami z zagranicy. Na uniwersytecie naukę rozpocznie wkrótce 370 obcokrajowców, którzy są stypendystami programu Erasmus+ i innych programów wymiany.

16 lutego to początek nowego semestru na UW. 370 krótkoterminowych studentów z zagranicy rozpocznie wkrótce naukę na uniwersytecie. Aby ułatwić im start, uczelnia zorganizowała spotkanie, podczas którego zostały poruszone najważniejsze kwestie dotyczące studiowania, m.in. tego, jak zarejestrować się na zajęcia, jak otrzymać ELS oraz jak wypożyczyć książki z biblioteki.

Studenci dowiedzieli się również o zajęciach prowadzonych przez Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców „Polonicum”, nadchodzących wydarzeniach organizowanych przez Erasmus Student Network oraz otrzymali praktyczne informacje dotyczące transportu publicznego w Warszawie i najciekawszych miejsc turystycznych.

Relacje uczestników i więcej informacji na temat spotkania można znaleźć na anglojęzycznej stronie uczelni >>