Organizowane w okresie wakacyjnym językowe kursy doszkalające są dobrym rozwiązaniem zarówno dla studentów, jak i wszystkich tych, którym zależy na rozwoju kompetencji językowych.

 

Ofertę intensywnych kursów językowych, jak co roku, przedstawiły cztery jednostki Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Szkoła Języków Wschodnich proponuje zapisy na zajęcia z języków Europy Wschodniej, blisko- i dalekowschodnich, orientalnych oraz afrykańskich. Pierwsza tura rejestracji ruszyła 30 maja i potrwa do 28 czerwca. Kolejna odbędzie się w dniach 5-7 lipca. Kursy odbywać można w ramach zajęć 60- lub 120-godzinnych. Ich koszt to – odpowiednio – ok. 820 i 1650 złotych. Studenci UW mają możliwość bezpłatnego udziału w zajęciach dzięki wykorzystaniu pozostałych żetonów na lektoraty.

 

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.sjw.uw.edu.pl.

 

Od 30 maja do 28 czerwca trwa również pierwsza tura rejestracji na intensywne kursy językowe organizowane przez Szkołę Języków Obcych. Oferta 30- lub 60-godzinnych zajęć przedstawiona jest na stronie internetowej rejestracji żetonowej (www.rejestracja.usos.uw.edu.pl). Druga tura zapisów odbędzie się w dniach 29 czerwca-2 lipca. Koszt zajęć uzależniony jest od liczby godzin.

 

Więcej informacji na temat intensywnych kursów językowych organizowanych przez SZJO: www.szjo.uw.edu.pl.

 

Wśród wielu różnego rodzaju kursów oferowanych przez Uniwersytet Otwarty znajdują się też te językowe prowadzone na kilku poziomach zaawansowania. Cena zajęć uzależniona jest od ich rodzaju oraz czasu trwania.

 

Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie internetowej jednostki: www.uo.uw.edu.pl.

 

Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców „Polonicum” organizuje wakacyjny kurs dla wszystkich zainteresowanych językiem polskim i polską kulturą. Oprócz zajęć językowych obejmuje on szereg wykładów, seminariów, pokazów filmowych, gier, wizyt w instytucjach kulturalnych.

 

Koszt takiego kursu to 2500 złotych.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.polonicum.uw.edu.pl.