Od 16 czerwca do 15 lipca w Centrum Nauki Kopernik w pawilonie przy bulwarach wiślanych będzie można oglądać wystawę „Projekt Powiśle. Twórcze badania miasta”, zrealizowaną przez Instytut Kultury Polskiej UW oraz zaproszonych do współpracy artystów i badaczy.

Wystawa jest podsumowaniem działań prowadzonych od października 2017 roku w tej części miasta przez studentów specjalizacji animacja kultury. Składają się na nią fotografie, prace video, słuchowiska i instalacje interaktywne.

 

 

– Podczas Projektu Powiśle studenci eksplorowali społeczną, materialną, wizualną i audialną sferę dzielnicy, wykorzystując do swoich działań strategie sztuki współczesnej. Warsztaty i staże tworzące Projekt Powiśle odbywały się najczęściej w przestrzeni publicznej i w miejscach ważnych dla lokalnej społeczności, w kontakcie z mieszkańcami i różnymi użytkownikami miejsc – mówi dr Joanna Kubicka z IKP. – Ważnym elementem projektu było przekraczanie murów uniwersytetu i nawiązywanie relacji z najbliższym otoczeniem, w poszukiwaniu możliwości współpracy i wymiany ze społecznością Powiśla – dodaje.

 

Otwarcie wystawy odbędzie się 16 czerwca. Od godz. 16 na bulwarach przed Pawilonem 512 odbędą się działania interaktywne, a o godz. 19 wernisaż. Wystawę będzie można oglądać codziennie w godz. 12.30-18.30. Więcej o wystawie >>

 

Studenci stworzyli również stronę internetową Otwarty Kampus, której celem jest zaprezentowanie kampusu głównego UW jako przestrzeni otwartej i dostępnej dla każdego: ok.uw.edu.pl.

 

Partnerzy Projektu Powiśle to m.in.: Stowarzyszenie BORIS (w ramach programu Warszawa Lokalnie), Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, Centrum Nauki Kopernik, Stowarzyszenie “Z siedzibą w Warszawie”, Pracownia Otwierania Kultury, Centrum Cyfrowe.

Więcej o Projekcie Powiśle przeczytać można na stronach:

www.facebook.com/ProjektPowisle

animacjakultury.uw.edu.pl