31 maja odbyła się gala wręczenia nagród VI edycji plebiscytu „Przedsiębiorca Roku UW”. Kapituła konkursu uhonorowała przedsiębiorców, którzy mają innowacyjne podejście do biznesu i potrafią inspirująco wpływać na własne otoczenie. Do konkursu wpłynęło 59 zgłoszeń, a do finału zakwalifikowano 11 z nich.

Konkurs „Przedsiębiorca Roku UW” jest skierowany do studentów, doktorantów, absolwentów i pracowników UW, którzy są również przedsiębiorcami. Jego celem jest propagowanie działań przedsiębiorczych, a także przedstawienie dobrych praktyk i promowanie pozytywnych przykładów biznesowych wśród przedstawicieli społeczności uczelni, którzy angażują się w tworzenie i rozwijanie firm.

– Na początku ubiegłego tygodnia Uniwersytet odwiedził Samuel Altman, założyciel OpenAI. Występował z dwoma Polakami. Jeden z nich jest absolwentem UW. Byliśmy dumni, ponieważ obaj mówili o wartościach, które poznali na Uniwersytecie Warszawskim. Zdobyli nie tylko wiedzę, ale również przyswoili kulturę pracy i studiowania. Zawdzięczają to m.in. pracownikom UW. Podczas dzisiejszej uroczystości poznamy ludzi, którzy opisują w swoich pracach otaczającą nas rzeczywistość i tworzą miejsca pracy. Chciałbym podziękować kapitule konkursu i wszystkim osobom oraz instytucjom, które wspierają ten plebiscyt. Cieszę się, że wspierają Państwo naszą uczelnię. To jest Wasz i nasz Uniwersytet, są Państwo nam niezwykle potrzebni – powiedział rektor UW prof. Alojzy Z. Nowak.

Nagrody i wyróżnienia w VI edycji konkursu przyznano w kategoriach:
  • Przedsiębiorca społeczny,
  • Start-up Roku UW,
  • Innowacja/Innowator Roku,
  • Master of Business.

Kapituła zdecydowała także o przyznaniu wyróżnienia specjalnego.

– Uniwersytet jest miejscem twórczym i promującym wartości oraz dobre praktyki. To także miejsce łączące wiele środowisk: naukowego, otoczenia społeczno-gospodarczego, w tym biznesu i administracji – powiedziała prof. Beata Glinka z Wydziału Zarządzania UW, organizatorka konkursu, witając uczestników gali.

– To, co nas ogromnie cieszy, to stale rosnąca liczba zgłoszeń, co w naszym przekonaniu oznacza nie tylko rosnącą rangę samego konkursu, ale przede wszystkim rolę przedsiębiorstwa w życiu społecznym i gospodarczym naszego kraju – dodał Adam Niewiński, członek komisji konkursu.

Laureaci VI edycji konkursu „Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego”:

Master of Business:

• SOTI Natural – nagroda główna;
  • Motivizer – finalista;
  • DESEO Polska – finalista.

Przedsiębiorca społeczny:

• Woshwosh – wyróżnienie;
  • Beskidzki Klub Tenisowy Advantage Bielsko-Biała – finalista;
  • Instytut Dzielny Miś sp. z o.o – nagroda główna.

Innowacja/Innowator Roku:

• Molecule One – wyróżnienie;
  • Wirtualna Klinika by BD Polska – finalista;
  • ProperGate – finalista.

Start-up Roku Uniwersytetu Warszawskiego:

• Calmsie sp. z o.o. – wyróżnienie;
  • Smarter Diagnostics: start-up – nagroda główna.

Wyróżnienie specjalne otrzymał dr Adam Manikowski, dyrektor zarządzający firmy Żabka za stosowanie dobrych praktyk biznesowych w dynamicznie rosnącej organizacji.

Gala rozstrzygnięcia konkursu odbyła się w budynku UW przy ul. Dobrej 55. Relację z uroczystości można obejrzeć na uniwersyteckim profilu na YouTube:

VI edycja konkursu odbyła się pod honorowym patronatem rektora UW oraz marszałka województwa mazowieckiego.

Więcej informacji o konkursie >>