22 kwietnia odbyła się gala wręczenia nagród IV edycji konkursu „Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego”. Kapituła konkursu uhonorowała przedsiębiorców, którzy chcą zmieniać świat wokół siebie poprzez tworzenie innowacji, zakładanie firm czy organizacji społecznych. Laureatów nagrodzono w czterech kategoriach: Przedsiębiorca społeczny, Start-up, Innowacja/Innowator Roku oraz Master of Business. Przyznano także wyróżnienia specjalne.

Konkurs skierowany był do studentów i absolwentów, którzy są przedsiębiorcami, jak również do pracowników UW. Miał na celu propagowanie działań przedsiębiorczych oraz przedstawienie dobrych praktyk i promowanie pozytywnych przykładów biznesowych wśród przedstawicieli społeczności Uniwersytetu, którzy angażują się w tworzenie i rozwijanie firm.

– Przede wszystkim chciałbym Państwu – finalistom, zwycięzcom, ale także uczestnikom konkursu – bardzo serdecznie podziękować i pogratulować. Spełniają Państwo nie tylko swoje, ale także nasze marzenia. Prace, projekty, które przedstawili Państwo podczas konkursu, były najwyższej klasy. Wielu spośród Państwa już osiągnęło sukcesy i wierzymy, że na tym Państwo nie poprzestaną – mówił podczas gali prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW.

Nagrody w IV edycji konkursu przyznano w czterech kategoriach:

• Przedsiębiorca społeczny,
  • Start-up Roku Uniwersytetu Warszawskiego,
  • Innowacja/Innowator Roku,
  • Master of Business.

Kapituła zdecydowała także o przyznaniu dwóch wyróżnień specjalnych.

Galę wręczenia nagród poprowadzili prof. Beata Glinka z Wydziału Zarządzania UW oraz Robert Grey, pełnomocnik rektora ds. rozwoju i współpracy. Zapis transmisji gali konkursu „Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego” dostępny jest na kanale YT:

Prof. Beata Glinka, pomysłodawczyni konkursu, podsumowując tegoroczną edycję, zwróciła się do laureatów i wyróżnionych. – Chciałabym Państwa poprosić, żeby byli Państwo ambasadorami tego konkursu i zachęcali innych przedsiębiorców, osoby aktywne, do tego, by zgłaszały się do kolejnej edycji. Mam nadzieję, że wiosną 2022 roku również spotkamy się w tej pięknej sali, ale już na żywo – podkreśliła prof. Beata Glinka.

IV edycja konkursu „Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego” odbyła się pod honorowym patronatem rektora UW oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego. Organizacja wydarzenia jest możliwa dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz firmy Roche Polska.

Laureaci IV edycji konkursu „Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego”:

Master of Business:

• Kopeć Zaborowski Adwokaci i Radcowie Prawni Sp. p. – finalista
  • Mamastudio – finalista
  • Sygnis New Technologies Sp. z o.o. – finalista

Przedsiębiorca społeczny:

• Fundacja po DRUGIE – nagroda główna
  • Babki Szyją – wyróżnienie
  • Fundacja Quantum AI – finalista

Start-up UW:

• ExploRNA Therapeutics Sp. z o.o. – nagroda główna
  • Nomagic – nagroda główna
  • Media People Sp. z o.o. – finalista

Innowacja/Innowator Roku:

• SatAgro Sp. z o.o. – nagroda główna
  • LifeFlow Sp. z o.o. – nagroda główna
  • Wahaf Pharma Sp. z o.o. – finalista

Wyróżnienia specjalne otrzymali:

• zespół prof. Jacka Jemielitego za komercjalizację wypracowanych rozwiązań,
  • Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności Banku Pekao S.A. za innowacyjne rozwiązania w organizacji – przedsiębiorczość korporacyjną.