Na Uniwersytecie Warszawskim od roku działa Inkubator. Od 21 do 23 marca można będzie poznać najciekawsze projekty studentów i doktorantów, które w nim powstały, oraz dowiedzieć się o planach Inkubatora na kolejne miesiące. Przygotowano także turniej robotów i grę miejską.

Inkubator UW to przestrzeń warsztatowa, laboratoryjna i biurowa, w której studenci, doktoranci i pracownicy UW oraz WUM mogą rozwijać swoje przedsiębiorcze pomysły. Korzystają ze wsparcia ekspertów, indywidualnego mentoringu, szkoleń i warsztatów z zakresu pozyskiwania dotacji dla przedsiębiorstw, prawa, promocji, marketingu, sprzedaży, zarządzania zespołem oraz organizacji produkcji. To tutaj powstają nowe start-upy i NGO-sy.

 

Plan wydarzeń

Obchody pierwszych urodzin rozpoczną się 21 marca. Na Wydziale Fizyki (ul. Ludwika Pasteura 5, sala B1.44-46) o godz. 16.00 zacznie się Arena Robotów. Na specjalnie przygotowanej trasie wyścigowej rywalizować będą ze sobą maszyny zbudowane z zestawów LegoMindstorms przez studentów, doktorantów i pracowników UW i WUM.

 

22 marca w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych (Żwirki i Wigury 101, aula A), głównej siedzibie Inkubatora UW, odbędzie się prezentacja osiągnięć oraz najciekawszych projektów zrealizowanych przy wsparciu Inkubatora przez studentów i doktorantów. Podczas spotkania można będzie dowiedzieć się o planach działań na kolejny rok. Można tez będzie wziąć udział w dyskusjach panelowych, dotyczących rozwoju przedsiębiorczości na Uniwersytecie Warszawskim. Początek uroczystości o godz. 14.00.

 

Na zakończenie obchodów, 23 marca od godz. 15 do 18.00, odbędzie się gra miejska “W poszukiwaniu Inkubatora UW”, która przeprowadzona zostanie na terenie kampusu głównego UW (Krakowskie Przedmieście 26/28) oraz w jednej z siedzib Inkubatora w okolicach budynku przy ulicy Dobrej 55. Zadania, z którymi zmierzą się uczestnicy, dotyczyć będą zagadnień związanych z Inkubatorem, Uniwersytetem Warszawskim, a także przedsiębiorczością i biznesem.

Więcej informacji na stronie: https://iuw.edu.pl/pl/blog/swietujemy-1-urodziny/