Pani prof. UW dr hab. Anna Giza-Poleszczuk, prorektor UW ds. rozwoju zrezygnowała z pełnienia tej funkcji od 1 września.

Prof. UW dr hab. Anna Giza-Poleszczuk, prorektor UW ds. rozwoju zrezygnowała z pełnionej funkcji. 26 czerwca, na ostatnim posiedzeniu Senatu UW przed wakacjami, oficjalnie pożegnała się z innymi członkami Senatu.

– W związku z koniecznością bardziej intensywnego zaangażowania się w opiekę nad zależnymi członkami rodziny, zdecydowałam się złożyć rezygnację – mówiła pani prorektor. Chciałabym jednocześnie Państwu podziękować, praca z Państwem była dla mnie wielkim zaszczytem. Mam nadzieję, że dobrze służyłam Uniwersytetowi w jego sprawach. Jeśli będziemy pracować z ludźmi, zapewnimy im adekwatne wsparcie, Uniwersytet będzie mógł zrealizować swoje ambitne cele. Jest to dla nas – całej kadry kierowniczej Uniwersytetu – wielkim wyzwaniem.

Prof. UW dr hab. Marcin Pałys, rektor UW dziękował pani rektor „za siedem lat ciężkiej pracy na stanowisku prorektora, za oddanie Uniwersytetowi i jego sprawom, za wnoszenie socjologicznej perspektywy do dyskusji zespołu rektorskiego.” – Jestem wdzięczny za Twoją postawę, Twoje opinie, przemyślenia, systemowe podejście do pracy – mówił rektor UW.

Prof. UW dr hab. Anna Giza-Poleszczuk będzie sprawowała swoją funkcję do końca sierpnia.

W 2020 roku upływa koniec kadencji obecnych władz uczelni. Ze względu na niedługi czas pozostały do zakończenia urzędowania, wybory na wakujące stanowisko najprawdopodobniej nie zostaną przeprowadzone. Ostateczną decyzję w tej sprawie rektor UW podejmie w najbliższych tygodniach.

Anna Korzekwa-Józefowicz

rzeczniczka prasowa UW