Prof. Alojzy Z. Nowak, rektor Uniwersytetu Warszawskiego, otrzymał nagrodę „Pro Juvenes” w kategorii „Autorytet Samorządności Studenckiej”. Wyróżnienia przyznawane są przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej za zasługi na rzecz środowiska studenckiego.

Plebiscyt „Pro Juvenes” organizowany jest przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej od 2013 roku. Ma na celu promowanie aktywnych studentów i ich inicjatyw oraz podkreślanie zasług osób i podmiotów przyjaznych studentom i wspierających potencjał młodych ludzi.

Podczas jubileuszowej, 10. gali, która odbyła się 26 listopada w Pałacu Kultury i Nauki, przyznano nagrody w dwunastu kategoriach: studenckie inicjatywy prozdrowotne, student sportowiec, student artysta, kultura studencka, koło naukowe, projekt naukowy, student naukowiec, studia na lepsze, inicjatywy społeczne, student zaangażowany społecznie, media studenckie, Juwenalia.

Wręczono również nagrody w kategoriach specjalnych. Prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW i prezes Akademickiego Związku Sportowego, został wyróżniony jako Autorytet Samorządności Studenckiej.

Prof. dr hab. Alojzy Nowak od lat dostrzega, że środowisko akademickie i uczelnia to miejsce, które składa się nie tylko i wyłącznie z samej nauki, ale też ma inne obszary, takie jak kultura studencka czy sport akademicki – czytamy w komunikacie PSRP.

Więcej informacji o plebiscycie i jego laureatach znajduje się na stronie Parlamentu Studentów RP >>